4 ciekawostki o których nie wie NIKT!


Dodany: 2020-06-26 07:39:48 | Kategoria: NEWSY

W dzisiejszych czasach natrafienie w internecie na nieprawdziwe informację jest czyms normalnym. Ludzie wrzucają do sieci przeróżne rzeczy bez żadnej weryfikacji, czym narażają innych na życie w błędzie. Żyjemy w świecie portali społecznościowych, kanałów telewizyjnych, forów oraz innych portali, które dostarczają nam wszystkiego czego tylko dusza zapragnie.
1. Najdłużej żyjące zwierzę na świecie 

Oczywiście ktoś może powiedzieć, że nie interesuje się statystykami, które zwierze żyje najdłużej czy najkrócej, jednak uważamy, że jest to dość ciekawa informacja. Tytuł najdłużej żyjącego zwierzęcia na Ziemi posiada żółw olbrzymi zamieszkujący atol Aldabra, który należy do Republiki Seszeli. Ogromny żółw przeżył 183 lata co oznacza, że ​​urodził się w tym samym czasie co słynny chemik Mendelejew.2. Najszybsze zwierzę na ziemi
O ile rejestratory prędkości nie kłamią to najszybszym zwierzęciem lądowym był gepard, który rozwijał prędkość 110 km/h. Sokół wędrowny rozwija prędkość około 300 km/h w powietrzu co również jest świetnym wynikiem. Jednak absolutnym hitem wydaje się być zapis prędkości małego pajęczaka z gatunku roztoczy znanego jako paratarsotomus macropalpis, który osiąga prędkość 2000 km/h!
3. Najbardziej toksyczne drzewo na Ziemi 
Wiele osób nie jest świadomych faktu, że drzewa również potrafią być niebezpieczne. Prawdą jest, że błędnie ocenialiśmy niektóre gatunki. W tym przypadku chodzi konkretnie o Hippomane mancinella, który jest w stanie tworzyć pęcherze na naszej skórze, mając nawet chwilowy kontakt z naszym ciałem. Owoc tej rośliny jest śmiertelnie trujący. 
4. Woda nie posiada terminu ważności 
Jedną z właściwości wody jest to, że nie ma ona daty ważności. Dlaczego więc, na butelkach z wodą znajdziemy nadrukowaną datę? Producenci wody ostrzegają, ponieważ po pewnym czasie butelka w której przechowywana jest woda zaczyna wydzielać toksyczne substancję, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Jest to również spowodowane dodawaniem do wody różnych komponentów w celu odkażenia wody.źródło: dla-ciekawskich.pl