5 niesamowitych obrazków, które przedstawiają jedzenie przed podaniem!!


Dodany: 2020-06-26 07:53:32 | Kategoria: NEWSY

Wszyscy wiemy jak wyglądają owoce i warzywa, gdy są umieszczone na sklepowych półkach w supermarketach. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się jaki był ich wygląd zanim trafiły do sklepu? Jeśli tak, koniecznie sprawdźcie skąd pochodzą wasze ulubione produkty i w jaki sposób są uprawiane.

1. Nasiona sezamu 

Nasiona sezamu przedstawione na poniższym zdjęciu są sadzone głównie z powodu tego, że sezam jest bardzo zdrowy. Zawiera sporą ilość witamin oraz drogocenne kwasy tłuszczowe, które są niezbędne w okresie dojrzewania. Dawniej sezam uprawiano wyłącznie w Afryce oraz w Indiach. Dziś uprawy sezamu możemy znaleźć także w Europie. Z nasion sezamu wytłacza się wartościowy olej sezamowy, który jest zalecany osobom będącym na diecie. 


2. Orzeszki ziemne

Łacińska nazwa orzechów ziemnych lub podziemnych, bo i tak są nazywane to Arachis hypogaea. Orzeszki ziemne pochodzą z Ameryki Południowej i należą do rodziny roślin strączkowych. Są to jedne z najbardziej lubianych przekąsek wśród społeczeństwa. Ludzie kochają również orzeszki ziemne w postaci masła orzechowego, które jest chętnie zjadane przez najmłodszych.


3. Żurawina

Żurawinę najlepiej uprawiać na kwaśnej glebie, która zawiera sporą ilość wód gruntowych. Rośliny można sadzić w miejscach, gdzie wcześniej były bagna bądź stawy. Uprawiając żurawinę należy jej znaleźć dobrze nasłonecznione miejsce, a ponadto zadbać o odpowiednią kwasowość gleby na poziomie pH 3,0–4,0. Owoce żurawiny są wyjątkowo smaczne. Można z nich robić przetwory, soki oraz spożywać na surowo. 


4. Orzechy nerkowca

Orzechy nerkowca, podobnie jak orzeszki ziemne są jedną z topowych przekąsek, które znajdziemy na sklepowych półkach. Prawda jest taka, że orzechy nerkowca są bardzo zdrowe i zawierają składniki odżywcze niezbędne do utrzymania zdrowia w dobrej formie. Nazwa tych orzechów pochodzi od ich kształtu, który przypomina nerkę.


5. Ananas 

Ananas jadalny nazywany jest również ananasem czubatym, który jest zalecany osobom będącym na ścisłej diecie. Pochodzi on z Ameryki Południowej, roślina ta jest niewielkich rozmiarów i ma szereg utwardzonych liści, które mogą osiągać długość 1 metra. Owoc ananasa jest bardzo zdrowy, zawiera sporą ilość witamin i minerałów, a ponadto jest orzeźwiający.