9 porad małżeńskich z 1950 roku, które są… totalnie przerażające


Dodany: 2020-01-17 08:27:59 | Kategoria: WTF

1Żona zawsze ma być uśmiechnięta, nawet jeśli to fałszywy uśmiech

Wszystko po to, aby nie niepokoić swojego męża. Niezależnie od tego czy cierpi, jest smutna czy po prostu zdenerwowana, zawsze powinna wyglądać na zadowoloną.
2Żona nie powinna zadawać zbyt wielu pytańChcesz stworzyć szczęśliwe małżeństwo? Nie wtrącaj się w sprawy twojego męża. Nawet jeśli dotyczą również ciebie. Nie kwestionuj jego decyzji, nie wypytuj, po prostu nie interesuj się tym, co nie powinno zaprzątać twojej ślicznej główki. Nie zgadzasz się ze swoim mężczyzną? Zachowaj to dla siebie i… patrz na punkt 1.
3Fikuśna różowa bielizna

Radzono, aby małżonki ubierały się w bieliznę z dużą ilością koronek i falbanek w ciepłych, wesołych kolorach, takich jak róż i błękit.

4Za dzieci odpowiedzialność bierze matka

Odpowiednie wychowanie dzieci i przekazanie im dyscypliny oraz dobrych manier jest obowiązkiem kobiety.
5Żona musi być dobrą kucharką

Jeśli chcesz zatrzymać swojego mężczyznę przy sobie, musisz być królową w kuchni. W przeciwnym razie nie zdziw się, jeżeli twój ukochany zostawi cię dla innej.
6Żona jest gospodynią domową

Oprócz wychowywania dzieci i gotowania, również sprzątanie, pranie i prasowanie są obowiązkami żony i mężczyźni mają prawo wymagać tego od swych wybranek.

7Żona powinna być zawsze piękna

Kobieta powinna wyglądać pięknie w każdej sytuacji i o każdej porze. Zajmując się dziećmi, gotowaniem i domem, powinna zawsze mieć perfekcyjną fryzurę i nienaganny makijaż.
8Jeśli mąż cię zdradza, powinnaś zrobić wszystko, żeby go odzyskać

Zdrada męża to twoja wina. Nie umiałaś go zatrzymać przy sobie. Postaraj się zrobić wszystko, żeby znów go w sobie rozkochać.
9To mężczyzna rządzi w małżeństwie

Mężczyzna ma prawo decydować o losie swoim, swojej żony i swoich dzieci (nawet jeśli się nimi nie zajmuje…). Masz wątpliwości? Patrz punkt 2.