Ile zarobi Dawid Kubacki


Dodany: 2020-01-06 17:45:27 | Kategoria: SPORT

Dawid Kubacki jest w świetnej formie i zdobywa dużo punktów. Dzięki ciężkiej pracy włożonej w treningi nie tylko zgarnia nagrody, ale też sporo na tym zarabia.

Konkurs o mistrzostwo świata w Seefeld był dla wielu niezwykle pozytywnym zaskoczeniem! Dawid Kubacki z 27. miejsca wskoczył na 1. miejsce i został mistrzem świata! Zaraz za nim wicemistrz Kamil Stoch. Obecnie nasi skoczkowie walczą o jak najwyższe noty w Turnieju Czterech Skoczni.29 grudnia rozpoczął się 68. Turniej Czterech Skoczni i zawodnicy mają o co walczyć. Nie licząc prestiżu ze zwycięstwa, dla zwycięscy całego turnieju organizatorzy przygotowali wysoką nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. euro. Po przeliczeniu na naszą walutę daje to sumę około 84 000 zł! Obecnie o tę kwotę walczą: Ryoyu Kobayashi, Karl Geiger, Marius Lindvik oraz nasz mistrz Dawid Kubacki. Dziś nasz mistrz świata zaliczył świetny skok w serii treningowej, plasując się na 1. miejscu. Kamil Stoch uplasował się gorzej, na 8. pozycji. Reszta drużyny niestety nie dostała się do pierwszej dziesiątki.

Ile zarabia Dawid Kubacki?

Za trzecie miejsca w konkursach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen Dawid Kubacki zarobił 46 800 zł. W bieżącym sezonie zarobił już ponad 148 tys. złotych.  To niewiele mniej od Kamila Stocha, który na swoim koncie może pochwalić się sumą 163 tys. złotych. Największym zarobkiem ze skoczków może pochwalić się Stefan Kraft, który zarobił już ok. 264 tys. złotych.

źródło: popularne.pl