Jak odkochać się szybko i bezboleśnie? 5 sprawdzonych przez nas sposobów.


Dodany: 2020-06-22 09:08:24 | Kategoria: NEWSY


Jest kilka powodów dla których warto odkochać się w kimś. Najważniejszy z nich jest taki, że jesteś źle traktowana w związku i miłość przekształciła się w uzależnienie od drugiej osoby. Miłość najczęściej sprawia, że czujemy się pozbawieni kontroli, na szczęście liczne badania psychologiczne pokazują, że istnieją sposoby mogące pomóc w okiełznaniu tego “dzikiego” uczucia.


Pozbądź się wspomnień

Według ekspertów za uczucia intensywnej miłości odpowiadają te obszary mózgu, które są odpowiedzialne za system nagród. Najwyraźniej miłość aktywuje te części naszego mózgu, które działają u osób uzależnionych od narkotyków, papierosów i alkoholu. Dlatego badacze zalecają w przypadku nieszczęśliwej miłości postępować tak samo jak w przypadku walki z uzależnieniem. Nie dzwoń do ukochanego, nie szukaj go w internecie, nie śledź go.


Skończ z obsesją

Jeśli chcesz przestać myśleć o danej osobie, całkowicie musisz pozbyć się wszystkich przedmiotów z nią związanych. Ale co zrobić, jeśli trudno pozbyć się natrętnych myśli o kimś? Eksperci radzą, aby skupić się na negatywnych cechach ukochanego. W ten sposób, w dłuższej perspektywie zdasz sobie sprawę z tego, jaka jesteś szczęśliwa, że zakończyłaś ten związek.


Zmień obiekt uczuć

Innym sposobem na zapomnienie o kimś jest zaangażowanie się w nową znajomość. Trudno poświęcać uwagę dwóm osobom naraz. Pamiętaj jednak o tym, że przejściowe znajomości bywają często nietrwałe, ale mogą być doskonałym pomostem między poważnymi związkami. Ważne jest, abyś uwolniła się z obsesji względem byłego partnera


Znajdź sobie zajęcie

Być może nie znajdziesz od razu nowego partnera, czy kolejną miłość. Ale możesz w tym czasie postawić na zabawę. Spróbuj czegoś nowego, zapisz się na jakiś kurs, wybierz się do kina. Rozrywka, praca, studia, wszelkie zajęcia, które zajmują czas, będą godne polecenia w momencie, kiedy postanowisz zapomnieć o swoim byłym partnerze. Zdaniem ekspertów najlepiej pozostać w ruchu po zerwaniu.


Daj sobie czas

Słynne powiedzenie:“Czas goi rany” jest jak najbardziej prawdziwe i to na poziomie neurologicznym. Aby jakoś przetrwać te kilka najgorszych tygodni po rozstaniu poproś przyjaciół o pomoc. Zwykła rozmowa czy przytulenie przez bliską osobę wpłynie na Ciebie uspokajająco.Musisz również zadbać o właściwy poziom hormonów, a zwłaszcza dopaminy.

źródło: dla-ciekawskich.pl