Niesamowite rzeczy, których powinni uczyć w szkole!


Dodany: 2020-06-24 08:54:09 | Kategoria: NEWSY

W szkole uczą nas wielu rzeczy. Oczywiście jedne są bardziej przydatne, a drugie w zależności od kierunku studiów wydają się zupełnie bez sensu. W końcu po co osobie studiującej ekonomię historia? Program nauczania w szkole jest zbyt przeładowany, dzieci uczą się wielu niepotrzebnych rzeczy, a nikt nie jest w stanie przygotować ich do prawdziwego życia. Czy wiesz w jaki sposób działa zamek w drzwiach lub w jaki sposób zwierzęta potrafią pić wodę? Poniżej przedstawiamy kilka przykładów, które pozwolą zrozumieć otaczający nas świat!


Czy zastanawialiście się kiedyś w jakim stopniu jestesmy w stanie usunąć bakterie z dłoni podczas mycia? Każdy z nas myje dłonie za pomocą ciepłej wody i mydła, jednak czasami może to być za mało. Wiele osób używa dodatkowo żelu antybakteryjnego, który pozwala usuwać znacznie większą ilość zanieczyszczeń. Na poniższym obrazku można zobaczyć jak wyglądają dłonie 3 sekundy po myciu oraz po 30 sekundach… 


Wiele razy zastanawialiście się w jaki sposób psy, koty oraz inne zwierzęta mogą pić wodę za pomocą języka. Dzięki temu gifowi możesz zobaczyć, w jaki sposób zwierzęta zginają język, aby po zanurzeniu go w wodzie stworzyć coś w rodzaju chochelki. Oczywiście zwierzaki robią to odpowiednio szybko, dzięki czemu mogą bez przeszkód pić w ten sposób.


Spędzając długie godziny na lekcjach fizyki mogliśmy się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy. Oczywiście ciekawe były one dla osób, które interesowały się fizyką oraz zjawiskami zachodzącymi na Ziemi czy we wszechświecie. Widząc zamieszczone zdjęcie możemy zobaczyć porównanie, które zadziwi wiele osób. Czy wiesz, że we wszechświecie znajdują się gwiazdy o wiele większe od Słońca? 
Część osób ma ogromny problem z zębami. Czasami bywa tak, że zęby wyrastają zepsute i od razu nadają się do leczenia kanałowego, a czasami człowiek przez kilkanaście lat musi patrzeć na swoje krzywe uzębienie. Całe szczęście, istnieje rozwiązanie tego problemu! Dziś, człowiek ma do dyspozycji aparat ortodontyczny, który zakłada się na zęby i daje on takie oto efekty jak na załączonym filmiku!
Wiele osób nie chce, aby ktokolwiek znajdujący się obok mógł zobaczyć co robi na komputerze. Aby ograniczyć drugiej osobie podglądanie na nasz ekran, wystarczy zaopatrzyć się w specjalną folię prywaterysującą monitor. Dzięki temu wynalazkowi, człowiek stojący obok nie zauważy jakie treści wyświetlane są na ekranie. 
źródło: www.dla-ciekawskich.pl