Niezwykłe przypadki w których genetyka oszalała!


Dodany: 2020-06-26 08:13:48 | Kategoria: NEWSY

Każdy nas uczęszczał na lekcje biologii, kiedy to nauczyciel próbował wytłumaczyć czym jest genetyka. Mówiąc najprościej jest to nauka o dziedziczeniu i zmienności genów. Oznacza to, że osoby zajmujące się genetyką są w stanie określić jak będziemy wyglądać za paręnaście lat oraz czy będziemy zmagać się z jakimiś poważnymi chorobami. Sięgając do historii możemy dowiedzieć się, kiedy została odkryta struktura DNA. Miało to miejsce w 1953 roku, kiedy to James Watson, Francis Crick, Rosalind Franklin oraz Maurice Wilkins odkryli strukturę DNA.

1. Idealnie dopasowani 

Czasami prawdopodobieństwo wydarzenia się jakiejś rzeczy powoduje, że sami zaczynamy wierzyć w przeznaczenie lub magię. W przypadku pierwszego przykładu możemy zobaczyć, że przypadki faktycznie mają miejsce! Na zdjęciu widzimy parę zakochanych, którzy mają w tym samym miejscu na palcu niewielki pieprzyk. Co dziwnego, para sprawdziła swoje drzewo genealogiczne i nie są ze sobą spokrewnieni w żaden sposób. 


2. Niezwykła dziewczyna 

Na jednym z portali internetowych pojawiło się zdjęcie dziewczyny o niezwykłej urodzie. Przyglądając się zdjęciu od razu możemy zauważyć, że ma ona rude włosy oraz heterochromię. Różnobarwność tęczówki jest to ewenement wśród ludzi, dlatego też zdjęcie tej dziewczyny budzi tak ogromne zaciekawienie. Oprócz tego, że mamy tu do czynienia z heterochromią to również z rudymi włosami. 


3. Białe włosy na twarzy

Ten mężczyzna wydaje się być zadowolony ze swojego wyglądu, który sprawia, że twarz wygląda zupełnie inaczej. Część jego brody, rzęs i brwi ma kolor biały, dlatego też chłopak przykuwa uwagę swoim wyglądem. Częściowy brak pigmentacji włosów nazywany jest piebaldyzmem. Cierpi na niego niewielka część ludzi na całym świecie, a spotkanie takiego człowieka jest bardzo rzadkim widokiem. źródło: www.dla-ciekawskich.pl