Szkolne TRIKI, o których większość osób nie miała pojęcia!!


Dodany: 2020-06-22 09:25:27 | Kategoria: NEWSY


1. Niemożliwe do wykrycia 

Do tej spektakularnej sztuczki niezbędna Ci będzie gumka do mazania, taśma klejąca oraz odrobina zdolności manualnych. Na początek wystarczy przekroić gumkę na pół, a następnie napisać niezbędną treść na niewielkiej karteczce, którą później składamy w harmonijkę. Gotową kartkę przyklejamy za pomocą taśmy i mocujemy po obu stronach tak, aby było nam wygodnie korzystać. 


2. Pomocna linijka

W wielu testach matematycznych zazwyczaj musimy się uporać z wieloma naprawdę trudnymi wzorami, które bardzo często sprawiają nam ogromne problemy. Osoba, która jest humanistą potrzebuje o wiele więcej czasu, niż ktoś z wrodzonym talentem matematycznym. Aby uporać się ze skomplikowanym wzorem wystarczy tylko zapisać gotowe wzory z tyłu linijki i gotowe! Pamiętaj jednak, aby linijka nie była przezroczysta.
3. Magiczna butelka 

Czy jesteś jedną z tych osób, które przynoszą butelkę wody lub innego napoju na egzamin? Jeśli tak, to czy myślałeś kiedyś w jaki sposób można to wykorzystać? Plastikowe butelki mają zazwyczaj etykiety, które można bez przeszkód wykorzystać jako ściągę. Wystarczy tylko po wewnętrznej stronie zanotować najważniejsze informacje i gotowe! 


Gumka do mazania

Prawdopodobnie mało kto z was wie, że gumkę do mazania można zastąpić w bardzo prosty sposób. Jeśli podczas ważnego sprawdzianu czy kartkówki Twój nauczyciel zabrania posiadania jakichkolwiek przedmiotów na ławce to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie! Czy wiesz, że bezbarwny silikon działa w taki sam sposób jak gumka do mazania? Wystarczy tylko wycisnąć niedużą ilość silikonu na końcówkę ołówka i używać go w taki sam sposób jak gumkę do mazania. źródło: dla-ciekawskich.pl