Tajne kody na telefon o których nie miałeś pojęcia!


Dodany: 2020-06-26 08:08:46 | Kategoria: NEWSY

Tajne kody dla iPhone'a

Ci, którzy mają w posiadaniu najbardziej prestiżowe urządzenia firmy Apple ucieszą się ponieważ poznają kilka kluczy-kodów, o których zapewne nie wiedzą. Chcesz do kogoś zadzwonić, ale pragniesz zachować anonimowość? Wystarczy, że przed numerem pod który dzwonisz, wpiszesz kod *#31# (np. #31#604******) i wówczas twój numer jednorazowo nie wyświetli się osobie, do której dzwonisz. W niektórych krajach musisz pokazać swój identyfikator mobilny, aby przekroczyć granicę, więc naciskając * # 06 # będziesz miał dostęp do tego specjalnego kodu IMEI.


International Mobile Equipment Identity (IMEL) jest niepowtarzalnym numerem przypisanym każdej komórce na całym świecie. IMEI nie tylko zawiera kilka informacji o produkcie, ale również umożliwia zlokalizowanie komórki bez względu na używaną kartę sim. Jeśli chcesz wyłączyć telefon wystarczy wpisać *#30#.

Uwaga: Część z tych kodów sieciowych zgłasza błąd lub brak usługi- jest to uzależnione od operatorów lub regionów. W każdym bądź razie warto je znać.

Często kiedy jesteśmy zajęci, nie chcemy, aby ktoś nas niepokoił, więc przełączamy nasz telefon komórkowy na tryb cichy. Jeśli uważamy, że to nie wystarczy, możemy zablokować wszystkie połączenia. Wystarczy wpisać kod *#33#. Natomiast wpisanie # 33* #, wyłączy blokadę. Co zrobić, jeśli chcemy poprawić jakość naszych rozmów? Wystarczy wpisać kod *3370#, który uruchamia EFR (Enhanced Full Rate), co poprawia jakość rozmów, ale wpływa na większe zużycie energii. Kod działa w sieciach GSM i koniecznie drugi z telefonów też musi obsługiwać tę funkcję.Zasięg, jaki mamy w telefonie komórkowym, jest zwykle obrazowany przez 5 kreseczek: jeśli są kompletne, oznacza to, że miejsce, w którym się znajdujemy, jest idealnym miejscem do rozmowy telefonicznej. W prosty sposób można sprawdzić jakość sygnału połączenia z siecią komórkową. Służy do tego ukryta aplikacja Field Test. Chcąc ją uruchomić należy wystukać następujące znaki: *3001#12345#* i zatwierdzić zieloną słuchawką. Pojawi się informacja na temat jakości sygnału. Liczba ta powinna wynosić od -140 decybeli do -40: jeśli liczba jest bliżej tej ostatniej oznacza to, że nasza lokalizacja jest doskonała.


Tajne kody dla Androida

Android kryje w sobie kilka użytecznych sztuczek, które są dostępne dopiero po wejściu w odpowiedni tryb lub po wpisaniu odpowiedniego kodu. Chcesz wiedzieć jaki jest poziom sygnału WiFi, baterii i wszystkiego związanego z używaniem telefonu komórkowego? Wystarczy wpisać kod *#*#4636#*#* i wszystkie informacje zostaną udostępnione. Co zrobić, jeśli musimy zrestartować urządzenie, a przycisk zasilania nie działa? Wpisanie # * 2562 # wystarczy, aby nasz cel został zrealizowany.

W pewnym momencie mamy wrażenie, że nasz telefon komórkowy działa trochę zbyt wolno. Możliwe, że wszystko wynika z tego, iż jego pamięć jest pełna. Jeśli chcemy wyczyścić wszystkie niepotrzebne aplikacje wpisujemy kod * # * # 7780 # * # *. Kod usuwa ustawienia kont Google, dane aplikacji i pobrane aplikacje. Wszystkie aplikacje systemowe czy dane na karcie pamięci zostaną nienaruszone. Jeżeli chcemy usunąć wszystkie SMS-sy wystarczy wpisać kod # *5376 #, który wszystkie wykasuje.