Te TRIKI, mogą uratować życie!


Dodany: 2020-06-22 09:20:42 | Kategoria: NEWSY


Wszyscy wiemy, że dla własnego bezpieczeństwa powinno się unikać pewnych sytuacji, które mogą stanowić dla nas potencjalne zagrożenie. Nawet dziecko wie, że należy unikać ognia oraz chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych o określonych porach dnia. Jednak nasi rodzice nie przygotowali nas do sytuacji, które raczej nie zdarzają się zbyt często przypadkowym osobom. Trzeba mieć ogromnego pecha, aby zostać porwanym czy spotkać się twarzą w twarz z lwem. Poniżej przedstawiamy 9 genialnych trików, które pozwolą uniknąć niebezpieczeństwa i wyjść cało z opresji!


1. Taksówka 

Chociaż korzystanie z tego środka transportu zazwyczaj nie stwarza dużego ryzyka, to jednak czasami warto mieć się na baczności. Jeśli masz pecha, możesz trafić na przestępców, którzy będą chcieli porwać Ciebie oraz samochód, w którym właśnie podróżujesz. Jeśli po wejściu do taksówki coś przykuje Twoją uwagę, postaraj się jak najszybciej opuścić pojazd.


2. Kleszcz 

Jeżeli po długim spacerze po lesie lub wizycie na działce dostrzeżesz na swoim ciele wbitego kleszcza, zachowaj jak najwyższe środki ostrożności. Kleszcze mogą przenosić boreliozę, czyli chorobę, która może wywołać zapalenie opon mózgowych. Jeśli zauważysz wbitego kleszcza, musisz jak najszybciej go usunąć. Najwygodniej zrobić to za pomocą pęsety, którą delikatnie chwytamy kleszcza. Podczas usuwania należy się upewnić, że cały kleszcz został wyjęty.


3. Pieniądze 

Ilekroć wychodzisz z domu, a zwłaszcza jeśli wybierasz się w dłuższą podróż, postaraj się nie umieszczać pieniędzy w jednym miejscu. Złodzieje, którzy biorą sobie na cel niewinne osoby najczęściej sięgają do torby lub plecaka w poszukiwaniu portfela, w którym oczywiście znajduje się cała nasza gotówką. Dlatego też, dla własnego bezpieczeństwa trzymaj gotówkę w kilku miejscach. 


4. Upadek ze schodów 

Większość z nas codziennie chodzi po schodach i prawdopodobnie większości z nas wydaje się to mało niebezpieczne. Jednak wyobraźcie sobie ból, jaki towarzyszy upadkowi ze schodów. Nie macie pojęcia, jak niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia są takie upadki. Dlatego też, powinniśmy unikać schodzenia ze schodów z rękami w kieszeni, ponieważ jeśli stracimy kontrolę, nie będziemy w stanie zareagować i zamortyzować upadku.


5. Trójkąt życia 

Jest to stosunkowo nowa metoda, która może nas uratować, gdy znajdziemy się w budynku, podczas trzęsienia ziemi, huraganu czy innej klęski żywiołowej. Niektórzy eksperci twierdzą, że metoda trójkąta pozwala amortyzować upadek poszczególnych elementów, które stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla życia osoby znajdującej się w pomieszczeniu.


 6. Uwolnij ręce 

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, w której ktoś pozbawi Cię wolności, istnieje doskonała metoda pozwalająca zerwać więzy i uwolnić się. Były agent CIA ujawnia ten sekret i radzi, w jaki sposób zerwać taśmę klejącą, którą ktoś skrępował nam dłonie. Według niego sprawdzona metoda opiera się na podniesieniu dłoni w górę oraz szybkim opuszczeniu i rozerwaniu taśmy spowodowanego szybkim ruchem w kierunku pleców. 


źródło: dla-ciekawskich.pl